O nas
Od stycznia 2003 roku świadczymy usługi medyczne dla naszych pacjentów. W tym okresie przeszliśmy drogę rozwoju poszerzając systematycznie zakres świadczonych usług. Od lipca 2014 działa poradnia stomatologiczna i hospicjum domowe, od grudnia uruchamiamy transport sanitarny własnym ambulansem, a w przyszłości planujemy poszerzyć usługi specjalistyczne.
lek. Renata Krajmas
Absolwentka AM w Lublinie w latach 1985-1991. Posiada specjalizacje II stopnia z zakresu Chorób Dziecięcych. Pracowała w takich placówkach jak Szpital w Krośnie - Oddział Dziecięcy, Ośrodek Zdrowia w Dukli - Poradnia Pediatryczna i Higiena Szkolna w latach 1994-2003. Od 2003 jest prezesem spółki Medicus-Dukla sp. z o.o. Dodatkowo od 2012 roku pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Miejscu Piastowym.
lek. Kazimierz Krajmas
Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie w latach 1985-1991, internista i specjalista medycyny rodzinnej. Posiada uprawnienia do badania kierowców i przeprowadzania badań profilaktycznych pracowników. Ukończył kursy badania USG - jamy brzusznej i tarczycy. Pracował w takich placówkach jak Szpital w Krośnie, Pogotowie Ratunkowe w Krośnie, Ośrodek Zdrowia Tylawa oraz SPG ZOZ Dukla gdzie pełnił funkcje dyrektora. W 2002 założył przychodnie "Medicus-Dukla" sp. z o.o. której obecnie jest współwłaścicielem.
Zabytkowy budynek
Siedzibą Medicus-Dukla Sp. z o.o. NZOZ w Dukli jest budynek, którego początki sięgają XVIII w. Jak wynika z przekazu Ewarysta Andrzeja hr. Kuropatnickiego, właściciela niedalekiego Tarnowca, już przed 1786 r. funkcjonował w tym miejscu urząd pocztowy. Jego powstanie wynikało z faktu, iż Dukla w 1774 r. została stolicą cyrkułu w dystrykcie pilźnieńskim, a rok później wyszedł austriacki patent pocztowy o organizacji urzędów pocztowych (pierwotnie urząd cyrkularny i towarzyszące mu służby mieściły się w kompleksie pałacowym).
Budynek kształtem przypominał literę V, którego jeden bok frontem zwrócony był do pałacu, drugi równoległy do potoku Teodorówka (obecnie Dukielka). W XIX w. pożary zniszczyły w dużym stopniu zabudowę Dukli, w tym również urząd pocztowy. Na mapie katastralnej z 1851 r. jest już widoczny nowy gmach na rogu ulicy Jasielskiej (obecnie róg ulic Trakt Węgierski i Żwirki i Wigury) wybudowany staraniem Męcińskich. Po wielu przebudowach w ogólnym kształcie przetrwał do czasów obecnych. W okresie międzywojennym w budynku od strony ul. Żwirki i Wigury na parterze mieścił się Udziałowy Bank Spółdzielczy w Dukli, którego dyrektorem był do 1939 r. Seweryn Gołębiowski, a przewodniczącym Rady Nadzorczej ówczesny burmistrz Dukli dr Jan Strycharski. Na piętrze mieszkali lokatorzy. W miejscu obecnego wejścia do apteki mieściła się restauracja Karola Skwarka z wyszynkiem, bilardem i in. rozrywkami.
Od strony Traktu był zlokalizowany komisariat państwowej policji i mieszkał tam komendant policji Płocicki. Na drugim piętrze znajdował się klub inteligencji dukielskiej, powszechnie zwany kasynem i sala widowiskowa. W kasynie urządzane były przedstawienia teatralne dla szerokiego kręgu publiczności. Kierownikiem kasyna i reżyserem tych przedstawień był August hr. Łoś. W suterenach mieszkali pracownicy fizyczni, fornale i inni pracownicy dworscy. Po drugiej wojnie światowej budynek ten z nr 112, stanowiący wcześniej własność Stanisława Męcińskiego -Tarnowskiego został przejęty przez Skarb Państwa i usytuowano w nim Ośrodek Zdrowia i lokatorów, m. in. doktora Jacka Jurasza. Obecnie nadal pełni podobne funkcje.